Vánoční Klub s Euf(l)orií, DialogemCB a senzačním kuchařským mistrem Miroslavem Duškem

Vánoční Klub s Euf(l)orií, DialogemCB a senzačním kuchařským mistrem Miroslavem Duškem

Vánoční resp.adventní Klub byl provoněn nejen vůní jehličí a vánočních dekorací z květinářství Eufloria, ale především vůní dobrot kuchařského mistra Miroslava Duška. Ale začněme pěkně popořádku.

Že nikdy není pozdě vánočně - a "trendy" vyzdobit byt či dům nás přesvědčila Daniela Vávrová z květinářství Eufloria, jehož název je spojením euforií a flóry resp. euforií z flóry :-). Bývalá učitelka angličtiny si nedala vzít svůj sen a tak má dnes svůj kamenný obchůdek, kde prodává, radí a doporučuje novinky i osvědčené recepty ze života květin. A jaké by měly nebo mohly být letošní Vánoce z pohledu módních trendů se můžete podívat na fotky níže.

V rubrice "Podaná ruka" nám Iva Černá a Šárka Kovárnová představily neziskovou organizaci DialogCB  Jak je již patrno z názvu organizace, jde o to se domluvit :-), ale hlavně propojit sektor ziskový s tím neziskovým. V praxi to znamená nabídnout podnikatelům a firmám prověřenou neziskovou organizaci, které podnikatel či firma může pomoci a pro "neziskovky" je to možnost naučit se komunikovat a specifikovat své požadavky a potřeby, které nejsou vždy jen finanční - někdy pomůže jednorázový dar nebo pomoc odborníka, kterou právě může zaplatit někdo z tzv. komerční sféry. V neposlední řade spolupracuje Dialog CB také s orgánem sociálně právní ochrany dětí Magistrátu města České Budějovice. Jde o sbírku pro ty, kteří jsou ve finanční tísni a nemají prostředky na úhradu obědů pro své děti. DialogCB shání finanční prostředky a sociální pracovnice pomáhají vybrat rodiny a děti, kterým se ze sbírky obědy uhradí. Sbírce se daří a my přejeme ať pomůže mnoha dětem k tomu, co většina považuje za samozřejmost - teplému obědu.

Třešinkou na dortu prosincového Klubu byl hlavní host večera, Miroslav Dušek, který nám v rubrice "Splnit si svůj sen" vyprávěl svůj životní příběh. Bylo to obsáhlé a zajímavé vyprávění, které se jen velmi těžko shrnuje do několika málo vět. Jak sám pan Miroslav říkal, cesta k úspěchu byla vydlážděna tvrdou prací na sobě samém, díky které se však dostal do společnosti mnoha slavných osobností. Posledních deset let v Americe pracoval totiž v cateringové firmě v Miami, která patřila k jedné z nejlepších. Nejenom kvůli kvalitním pokrmům, ale i stoprocentní spolehlivosti. Díky této práci poznal americké celebrity, hudebníky i prezidenty. Několikrát připravoval jídlo pro Billa Clintona i Baracka Obamu. Byly to neskutečné zážitky, díky kterým si prý někdy připadal jako český Forrest Gump. Do Čech se vrátil  jen díky své nové lásce a i když jeho původním záměrem bylo užívat v klidu důchodu :-), láska k vaření mu nedala a tak provozuje v Nových Hradech restauraci Rotunda. Na závěr snad jen dodám, že děkujeme panu Duškovi za vynikající variace občerstvení, které nám se svým  kuchařským pomocníkem připravili a které bylo opravdovým chuťovým zážitkem.

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete níže.

 

 
Taneční rytmy a cestovatelský duch listopadového Klubu

Taneční rytmy a cestovatelský duch listopadového Klubu

Listopadový Klub byl doslova nabitý informacemi a zajímavostmi z různých oborů lidské činnosti. Do rubriky "Nikdy není pozdě" nám přišli popsat svou dobrodružnou pouť do Santiago de Compostela otec a syn - Pavel a Karel Lavický z Českých Budějovic.

 V rubrice "Podaná ruka" jsme tentokrát představili volnočasové aktivity pro seniory, které realizuje naše obecně prospěšná společnost Ledax. Činnostmi, které organizujeme, se snažíme inspirovat, zabavit i poučit, ale hlavně ukázat, že i v seniorském věku se dá dělat spousta věcí. Mezi volnočasové aktivity patří Klub R51 plus, středeční setkávání v Klubu seniorů v Komunitním centru na Máji a v neposlední řadě i Senior Point - tedy místo, kam si senioři mohou jít pro radu a pomoc, kde si mohou vyřídit Senior pas, vyhledat na internetu potřebné informace a kde plánujeme v dalším roce i vzdělávací kurzy a přednášky na různá témata.
Do rubriky "Splnit si svůj sen" jsme tentokrát pozvali  manželský pár - profesionální tanečníky Danu a Jaroslava Kohoutovi. Již od počátku rozhovoru bylo jasné, že pan Jaroslav doma manželku ke slovu příliš nepustí :-), ale nutno přiznat, že různé historky i jejich životní příběh vyprávěl s grácií a vtipem. Dozvěděli jsme se, že jejich cesta k tanci nebyla zcela jednoduchá a že když Jaroslav, jako student strakonické průmyslovky nevelkého vzrůstu začal závodně tancovat s Danou, svou budoucí ženou, prorokovali jim, že s takovým výškovým rozdílem nemají na soutěžích šanci. Nakonec pan Jaroslav ještě povyrostl a pár si vytancoval titul federálních vicemistrů, získal mezinárodní třídu a dnes je tomu již více než 20 let, co vedou (nejen) ve Strakonicích taneční kurzy pro mládež i dospělé.
Díky společné zálibě se dokonce naučil i šít - protože - jak sám řekl - v tehdejší době nebyly takové možnosti jako dnes a tak  mít krásný taneční kostým. resp.šaty, znamenalo si je ušít. Materiál se sháněl těžko a tak třeba o peří na prachové boa připravil pávy z jedné lokality poblíž míst, kde sloužil na vojně. Nebo ušil šaty z barvené fáčoviny, které byly hodně průhledné.  „Na těch správných místech jsem přišil ozdoby, ale ty se při jednom z vystoupení posunuly stranou. Potlesk jsme tehdy měli víc než dvojnásobný,“ líčil nám jeden z mnoha zážitků. Když se s manželkou Danou rozhodli stát se profesionály, psal se rok 1986. Tančili na mnoha zahraničních soutěžích, vystupovali na lodích, jezdili jako porotci, navazovali kontakty. Založili i taneční školu. V roce 1990 se pustili do podnikání v oblasti populární hudby jako nakladatelé. Mimo jiné  vydali např. desky i Josefu Lauferovi a skupině Golem. Jenže, jak šel čas a s ním i novinky ve světě hudby - vypalovačky a formát MP3 bylo jasné, že zlaté časy hudebního průmyslu skončily. Ale jak pan Jaroslav říkal, byla to výzva ke změně. Konečně tak nadešel čast věnovat se lyžování a cyklistice, které si léta odříkal kvůli obavám z možného zranění. A protože přátelé mu prý říkají Ferda Mravenec - práce všeho druhu :-), pak Jaroslav se spolu s manželkou pustil do další oblasti podnikání, která ho baví a opět ji propracoval do detailů. Sám s pousmáním dodává, že se vlastně má ještě lépe než Ital - v létě volno, na podzim tančí a v zimě lyžuje :-). A abych nezapoměla - byla i malá lekce tance - jak můžete vidět na fotkách. Byl to fajn večer se zajímavými lidmi, výborné občerstvení  dodala Vegetárna Impala. Všem díky za fajn atmosféru!

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete níže.

 
Říjnové setkání v růžovém....s Mamma HELP... a homeopatií

Říjnové setkání v růžovém....s Mamma HELP... a homeopatií

Říjnový Klub byl v růžovém duchu. Ne snad, že bychom najednou všichni přišli v růžové barvě (i když naší moderátorce Mirce se to vlastně zcela náhodně povedlo :-)), ale přidali jsme se ke kampani, kterou pořádá sdružení Mamma HELP centrum a která se jmenuje "Říjen v růžové". Jak nám sdělila zástupkyně Mamma HELP centra České Budějovice, Ing.Ludmila Kubátová, říjen je na celém světě měsícem...

Na zviditelnění tématu spolupracují pacientské organizace, nadace, zdravotnická zařízení, komerční subjekty i vládní agentury. V průběhu října se  v mnoha zemích koná řada osvětových i motivačních kampaní, konferencí, seminářů a přednášek. Jedná se o největší celosvětovou kampaň napříč všemi sférami veřejného i soukromého sektoru. Paní Kubátovou jsme pozvali do rubriky "Nikdy není pozdě", aby tak přítomným ženám (ale i mužům) sdělila, jaké aktivity v  rámci akce "Říjen v růžové" pořádá přímo Mamma HELP centrum České Budějovice. Mimo jiné proběhla i lehká instruktáž samovyšetření prsu, kdy se moderátorka Mirka Nezvalová velmi ochotně ujala gumových prsů, aby tak s nadsázkou sobě vlastní odlehčila nelehké téma a zároveň všem zúčastněným ženám ukázala, že samovyšetření není nic složitého, ale může zachránit život.

V rubrice "Podaná ruka" jsme přivítali Mgr. Michala Říhu, který  se zabývá bylinkami a homeopatií. Bylo zajímavé vyslechnout, jaké duchovní příčiny mají onkologická onemocnění prsu a jak jsou si mnohé příznaky u jednotlivých žen podobné, přesto, že každá má svůj životní příběh.

Hlavním hostem večera byl MUDr. Václav Pecha, který vlastně myšlenku založení Mamma HELP centra inicioval, ale v době kdy začínal svou lékařskou dráhu nebylo možné takovou organizaci založit. Až čas nazrál a roce 1999 byla organizace  založena a v letošním roce slaví již 16 let od svého vzniku. Pan doktor je osobností velmi zajímavou a vůči svým pacientkám velmi empatickou, proto se těší velké oblibě. Sám před lety prodělal onkologické onemocnění, takže se dokáže do pacientek vžít a dát jim naději i víru, že se nemoc dá překonat. Povídání s panem doktorem Pechou bylo inspirativní a protože několik dnů po našem Klubu byl zveřejněn i rozhovor, ve kterém se mluví i o tématech, které jsme rozebírali na Klubu, je zbytečné, abych se více rozepisovala :-). Rozhovor najdete ZDE  Panu doktorovi za návštěvu v Klubu moc děkujeme!

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete níže.

 
Poprázdninové setkání u astrologie, sebepoznávání a pomoci handicapovaným

Poprázdninové setkání u astrologie, sebepoznávání a pomoci handicapovaným

Poprázdninové setkání bylo poznamenáno vysokými a opravdu úmornými venkovními teplotami :-) a možná i tím, že Klub vyšel hned na 1.09., kdy je ještě většina na chatách i chalupách. Nicméně skalní příznivci dorazili a tak jsme si Klub tentokrát užili v komornějším duchu, ale o to více.

Eva Trávníčková ze Školy přírodní medicíny KAMATRE nám ozřejmila, že nikdy není pozdě na studium přírodních věd. Její cesta k založení školy vedla přes osobní zkušenost, kdy místo klasické, pomohla právě přírodní medicína. Přesto se ve škole snaží o propojování klasické i přírodní medicíny a hlavní důraz je kladen na prevenci.

O astrologii nám povídala Anna Ambrozová, která se o tento  obor zajímá posledních několik let, ale jak sama přiznala, svět bylinek a vše "tajemné" jí zajímá od mala, kdy jí učitelkou byla babička.

Vyprávění nositelky poněkud netradičního jména - Marie Verboon Filipové bylo zajímavé a inspirativní. Dozvěděli jsme se nejen o jejím cestovatelském duchu, díky kterému se seznámila se svým manželem a tak trochu si ho "proklepla" právě v zátěžových situacích v cizině :-), ale i o podnikání v Čechách. Spolu s manželem začali před léty provozovat Hřiště BezBot na budějovickém sídlišti Máj a tři roky provozovali v létě Labyrint v kukuřičném poli v Rudolfově. Jak sama doznala, bylo toho příliš a nebylo tolik času na rodinu, což jí postupem doby přestalo vyhovovat. A protože jak sama říká, člověk má v životě dělat smysluplné věci, v současné době vede v Borovanech občanské sdružení Nazaret pomáhající dětem s těžkým postižením.Níže na fotkách můžete vidět výrobky z jejich chráněné dílny.

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete níže.

 
Předprázdninové setkání na téma Senior Pointů, geocashingu a divadla

Předprázdninové setkání na téma Senior Pointů, geocashingu a divadla

Poslední předprázdninové setkání bylo umělecké, technické i informativní :-). Nakonec - o nové informace v klubu není nikdy nouze, a tak jsme ani tentokrát neučinili vyjímku. Jako první nás paní Vohradníková z Jihočeské hospodářské komory pozvala na akci "Dobrodružství s technikou 2015", která se bude konat ve čtvrtek 18.06. 2015 od 10 do 18 hod.na českobudějovickém výstavišti. Vstup je zdarma...

Co je to Senior Point a k čemu ho můžeme využít v běžném životě nám v rubrice "Podaná ruka" představila Mgr. Veronika Láchová, se kterou na projektu společně pracujeme. Slavnostní otevření Senior Pointu je připraveno na 16.06. 2015 a my se už teď  těšíme, že se tam s Vámi budeme potkávat a pomáhat Vám řešit některé problémy, které stáří přináší.
V rubrice "Splnit si svůj sen " se nám představila členka Jihočeského divadla Jaroslava Červenková. Její povídání bylo velmi milé, upřímné a opravdu "nehrané" :-). Dozvěděli jsme z něj, jak to bylo se splněním dětského snu stát se herečkou, o tom, jak jí na konzervatoři předpověděl její profesor dlouhou a splněnou hereckou kariéru, o 37 letech strávených v Jihočeském divadle nebo o tom jak přestěhovala celou svou rodinu do jižních Čech. Povídání s paní Jarkou Červenkovou bylo opravdu velmi milé a příjemné.
A že "Nikdy není pozdě " začít lovit  "kešky" nám přišla objasnit Lenka Smržová, lektorka kurzů počítačových i "šicích"  nejen pro seniory a spolumajitelka Galanterie v Českých Budějovicíh. Lenka je výborná lektorka a jsou na ní znát léta praxe, takže její povídání mělo hlavu i patu a přítomní návštěvníci Klubu se dozvěděli  vše od vzniku, smyslu a způsobu hledání "kešek". Poslední předprázdninový  podvečer tak příjemně utekl a my se těšíme po prázdninách opět na viděnou!

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE


 

 
Květnový klub s "bachovkami", přírodní zahradou a smoothie

Květnový klub s "bachovkami", přírodní zahradou a smoothie

Květnové setkání bylo ve znamení péče o tělo, duši a vlastně i naše bezprostřední okolí (pokud tedy vlastníte zahradu). Klub jsme zahájili rubrikou "Podaná ruka" - Ing. Václava Chrástková nám vysvětlila, kterak léčiti krom těla především duši :-). Přiblížila nám co je Bachova květová terapie, na co používat esence a jaký byl původní záměr Dr. Edwarda Bacha, který celý systém léčby...

Téma je to velmi obsáhlé a v čase, který máme pro naše hosty vymezen se rozhodně nedá probrat všechno, ale je možné si s Václavou domluvit osobní schůzku, kde se můžete o sobě dozvědět více a také si nechat vyložit tarotové karty - konkrétně Osho- zen tarot.  Není to  karetní výklad typu "Jáchyme hoď ho do stroje" a jak podotkla Mirka Nezvalová - jí samotnou překvapilo, když jí  Václava dle karet předpověděla změnu pracovního života, která se pak skutečně udála.

Jak pečovat o zahradu a  že "Nikdy není pozdě" být líným zahradníkem už vyprávěla Ing. Adriána Kašparová. Povídala o tom, jaké byly její začátky se zahradničením a jak intuitivně a pozorováním přírody vlastně začala budovat přírodní zahradu. Téma ji nakonec natolik oslovilo, že dnes má  přírodní zahradu okolo svého domku. Adriána dala své tipy jak na slimáky, krtky a další "nepříjemnosti" se kterými zahradníci obvykle zápolí.  Kromě zahradničení  se Adriána věnuje i bylinkám a členové Klubu si můžou jak u Václavy, tak u Adriany domluvit konzultavce se slevou :-) za což jim moc děkujeme.

 Ale zpět k našemu společnému večeru - Monika Brýdová, taktéž kreativní žena, výtvarnice, publicistka a pravidelná přispěvovatelka do pořadu "Rady ptáka Loskutáka" nám ale tentokrát přišla povídat  spíše o své životní cestě za zdravím. Samozřejmě jsme se dostali i k začátkům její tvorby, k době, kdy nic nebylo k sehnání a tak se improvizovalo a vymýšlelo a možná to bylo v něčem i  víc tvůrčí než dnes...alespoń to byl  Moniččin lehký nostalgický povzdech :-) nad dnešním "konzumním" světem. Nicméně  hlavním tématem byl hladký mixovaný nápoj smoothie , který si Monika oblíbila a zařadila do svého jídelníčku. Nápoj jsme s pomocí Moniky, její kolegyně a mé mixovaly, roznášely a tak se ochutnávalo smoothie  z různých druhů ovoce a zeleniny.  Závěrem snad už jen zbývá dodat, že setkání bylo inspirativní a že děkuji nejen našim hostům, ale i  návštěvníkům za příjemný podvečer a těším se na další setkání.

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE

 
Správně dýchat, adoptovat babičku nebo si po výletu na menhiry přečíst "Bílej kůň, žlutej drak"? :-) aneb setkání v dubnu

Správně dýchat, adoptovat babičku nebo si po výletu na menhiry přečíst "Bílej kůň, žlutej drak"? :-) aneb setkání v dubnu

Dubnový klub byl již neuvěřitelným šestnáctým setkáním od roku 2013. A opět bylo o čem hovořit a co nového se učit. Mirka Nezvalová se nám vrátila v pořádku z hor, nezlámaná a odpočatá :-) a vzhledem k nabitému programu to tentokrát vzala pevně do rukou, aby to, jak říká, "odsejpalo".

Prvním hostem byla paní magistra Marie Ošmerová, fyzioterapeutka, která přítomným promlouvala do duše, ale i do těla :-). Času nebylo mnoho, ale i tak se návštěvníci klubu dozvěděli jak správně sedět, aby u toho i  správně dýchali a jak je vůbec důležité pracovat s něčím tak samozřejmým, jako je lidský dech. Paní magistra také vysvětlovala, jak vlastně špatné držení těla ovlivňuje spoustu zdánlivých "maličkostí", které mohou pak člověku působit problémy. Prostě nikdy není pozdě začít  (nejen) správně dýchat :-).

Eva Kačerová, z obecně prospěšné společnosti Rodiče v akci , nám  v rubrice "Podaná ruka" představila projekt "Adoptivní babička". Cílem je spojit dva často velmi izolované světy. Ženy/muže, kteří jsou doma během dne s dětmi sami a nemají za kým zajít. A rodiče/prarodiče, kteří jsou také sami, protože jejich vlastní děti už s nimi nebydlí , resp. většinou žijí v jiném městě a není možnost se vídat tak často. Sama na sobě - resp. na svém synovi si ověřila, jak je fajn mít (byť "adoptovaného") prarodiče a jak vzájemná spolupráce obohatila všechny zúčastněné. Tak pokud o někom víte, nebo přímo Vám by se chtělo podat pomocnou ruku, neváhejte, adoptivních babiček (a děděčků) je zatím méně, než žádostí o hlídání a případnou pomoc.

Dnešní večer měl ještě jednoho hosta navíc, mimo všechny rubriky. Byl jím pan Václav Klimeš, se kterým budeme v květnu a červnu organizovat výlety za kleťskými menhiry(Vašek původně moc vystupovat nechtěl a a taky mi za to trošku vynadal, ale nakonec se všem jeho povídání o menhirech moc líbilo, během přestávky byl obklopen hloučkem zájemkyň a myslím, že byl ve svém živlu :-).

Posledním hostem večera byl spisovatel Jan Cempírek. Dozvěděli jsme se mnohé veselé historky z jeho života :-) -  cestovatelského i spisovatelského a jeho vyprávění bylo příjemné, bezprostřední a vtipné. Vlastně to vypadalo, že napsat knihu není vůbec problém a že i muž může napsat knihu za vietnamské děvče - tady nám Jan prozradil, jak vlastně všechno vzniklo - nápad napsat knihu a poslat jí do soutěže pod pseudonymem. To ho ovšem vůbec nenapadlo, že by mohl v soutěži vyhrát, což způsobilo, mírně řečeno, lehký poprask, když se přišlo na to, že autorem je někdo zcela jiný než  původně uvedená vietnamská dívka. Ale jak Jan sám řekl, vše záleží na přístupu (a ten jeho je rozhodně pozitivní ) a  každá soutěž má mít svůj skandál :-).

Děkujeme všem za příjemný podvečer a těšíme se na další setkání.
Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE

 
Březnové klubové setkání v duchu andělských obrazů, salsy a pěstounské péče

Březnové klubové setkání v duchu andělských obrazů, salsy a pěstounské péče

V březnovém klubu jsme se opět potkali se zajímavými tématy z různých oborů lidských činností. Novinkou také bylo, že klub tentokrát nemoderovala Mirka Nezvalová, ale její kolegyně Jana Holoubková, která zaskočila, aby si Mirka mohla s vnoučaty zalyžovat :-). Jana byla možná trochu nervózní, ale svou roli zvládla perfektně a slíbila, že se přijde podívat i na další klubová setkání.

A protože nikdy není pozdě ...tančit třeba Salsu, mladý taneční pár Adéla Janušová a Javier Jesús Escobar Castillo nám popovídali o Salse, ukázali pár základních kroků a dokonce (!)  roztančili  i některé z přítomných dam. Mladí tanečníci také vyprávěli jak se seznámili a jak se vlastně k tančení Salsy dostali - může za to výlet do Spojených států v létě roku 2012, kdy se zapsali na intenzivní kurz salsy v taneční škole Granada v Los Angeles. V Českých Budějovicích pořádají vlastní taneční kurzy a tak se přítomné dámy hned dověděly, kde se kurzy konají  a zda je možné se přihlásit. Javier je pozval na párty Salsu, kam prý chodí naprosto všichni bez rozdílu věku i pohlaví :-).

V rubrice "Podaná ruka" nás Mgr. Martina Zimmelová, která je koordinátorkou Poradenského centra Rodina , seznámila s pěstounskou péčí. Dozvěděli jsme se co pěstounská péče obnáší, co znamená, když je  pěstounská péče na přechodnou dobu  a jaký je rozdíl třeba mezi tímto druhem péče a osvojením.

A po vynikajícím "dortíkovém" občerstvení ze Citygastra, které pro nás tentokrát připravili  tamější cukráři byla před námi poslední část večera s Janou Roselli.

Jana Roselli  pochází z Jižní Moravy, ale od roku 2006 žije v Českých Budějovicích.  Na mateřské začala s malováním a dnes její obrazy putují do různých koutů světa. Jana vyprávěla nejen o svých začátcích s malováním, ale i o svém přístupu k životu všeobecně. O hledání souvislostí, příčin a následků, o výchově dětí, a o tom, jak velmi svůj život  ovlivnňujeme svým přístupem.  A  pro podporu či pomoc, pokud hledáme nebo chceme změnit svůj přístup, si můžeme u Jany Roselli nechat namalovat obrázek, hrneček, nebo třeba kartičky s moudrem na každý den :-).

Děkujeme všem za příjemný podvečer a těšíme se na další setkání.
Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE

 
Nový facelifting :-), kam do knihovny za Zauzlínou a  jak na závislosti

Nový facelifting :-), kam do knihovny za Zauzlínou a jak na závislosti

....to vše byla témata úterního setkání klubu R51 plus. Témata to byla velmi rozmanitá, jak už je v našem Klubu zvykem. Takže, o čem že bylo únorové setkání? :-)

Tentokrát se celým večerem prolínalo vyprávění Mgr. Gabriely Holejšovské , která se z učitelky "rekrutovala" na vizážistku. Jak se nám svěřila, je to obor, který jí vždy přitahoval a zajímal a tak pomalu a plynule přešla ze školství do vizážistiky. Dnes má  svůj salon  s názvem "Vizáž Gabriela", ve kterém pracuje se svojí dcerou Kristýnou. Gabriela prozradila i veselé příhody ze zákulisí a hlavně vyprávěla o příbězích žen, které se rozhodly změnit svou vizáž a byly  příjemně překvapeny a nadšeny. Přítomní pánové se dozvěděli, že s vizáží se dá pracovat i u mužů, ale popravdě se na představu matného pudru, aby se neleskli při televizním přenosu, úplně netvářili :-).

V krátkém vstupu nám Dana Kalistová představila projekt Klubové karty   a Mirka Přibylová představila Chatu Lanovku, ve které lze uplatnit slevu na ubytování, právě s kartou klubu. V loňském roce navíc výherci poukazu na ubytování v Chatě Lanovka vyjádřili svou spokojenost se službami i péčí :-), za jejich odvahu i ochotu sdělit svou spokojenost moc děkujeme.

Vyprávění paní Holejšovské patřilo do rubriky "Splnit si svůj sen". Do rubriky "Nikdy není pozdě" jsme tentokrát pozvali Václavu Medalovou-Hůdovou ze čtyřdvorské pobočky Jihočeské vědecké knihovny. Přesvědčila nás, že začít chodit do knihovny není nikdy pozdě :-), vysvětlila co knihovna nabízí pro různé věkové kategorie (a opravdu toho není málo) a v neposlední řadě vyprávěla zajímavou historii vzniku kapesnice Zauzlíny, kterou původně vymyslela pro svého syna. Z nápadu, který původně vznikl ze snahy najít nějaké uplatnění se stala pravidelná setkávání s názvem "Páteční čtení se Zauzlínou", o které je mezi dětmi i rodiči velký zájem. A třeba potěšíte páteční návštěvou knihovny i Vaše vnoučata.

V rubrice "Podaná ruka" jsme tentokrát měli poněkud "těžší" téma. Své služby přišel představit Petr Walla z občanského sdružení PREVALCO, o.s., které se věnuje prevenci, léčbě a doléčování závislosti na alkoholu. Jak sám prozradil, jeho cesta k poradenství vedla přes vlastní závislost, ze které se vymanil, ale protože sám zná velmi dobře úskalí závisloti, rozhodl se pomáhat a tak vzniklo Prevalco,o,s, Sdružení poskytuje poradenské, konzultační a informační činnosti pro klienty i jejich rodinné příslušníky, partnery, spolupracovníky, spolužáky..... a hlavně je anonymní, což většina klientů, dle slov pana Wally, velmi oceňuje.

Celý náš "klubový tým" děkuje všem za příjemný podvečer a těšíme se na další setkání.
Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE

 

Kontaktní údaje

Ledax o.p.s.
Riegrova 51
České Budějovice

Telefon: +420 800 221 022
E-mail: info@ledaxsenior.cz

FacebookInstagram

Ochrana soukromí

Novinky do mailu

Vyrobil FT SunFT Sun