Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2016!

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2016!

Za společnost Ledax o.p.s. děkuji všem lektorům, spolupracujícím partnerům a návštěvníkům našich středečních aktivit za fajn rok 2015. Přeji klidné a spokojené prožití vánočních svátků a v novém roce hodně zdraví, lásky a štěstí! Těším se na další společný rok! Eva Hejduková

 
Upletená radost přinesla krásné překvapení

Upletená radost přinesla krásné překvapení

Benefiční akce "Upletená radost" se opravdu povedla! Za výrobky, které ženy uháčkovaly, upletly nebo jsme je společnými silami vytvořili při rukodělném tvoření, jsme utržili částku 9. 186 Kč! A to nám udělalo opravdu velkou radost, protože s částkou takové výše jsme nepočítali.

Ve středu 16.12. dopoledne jsme se sešli v Klubu seniorů na Máji, abychom se jednak vánočně naladili a zároveň se domluvili jak s částkou naložíme. Původně bylo dohodnuto, že výtěžek půjde na rodiny v nouzi, o které se stará obecně prospěšná společnost Temperi, ale protože náš výtěžek byl opravdu pěkný, rozhodli jsme se jej rozdělit, resp. věnovat část i na sbírku obědy pro děti, kterou organizuje nezisková organizace DialogCB z.s. ve spolupráci s orgánem sociálně právní ochrany dětí Magistrátu města České Budějovice.

Částku 7 tis. Kč převzal ředitel obecně prospěšné společnost Temperi pan Aleš Novotný. Peníze na obědy pro děti vložíme přímo na účet. Co dodat? Byly jsme na sebe hrdé (vlastně byli jsme hrdí, protože je mezi námi i jeden muž!). Více už fotodokumentace.

Eva Hejduková

Aktivity v Komunitním centru najdete také na facebooku

 
Prosinec v Klubu seniorů

Prosinec v Klubu seniorů

Začátkem prosince se v Klubu seniorů budeme hodně věnovat přípravě na naši společnou akci s názvem "Upletená radost". Je to benefiční akce, jejíž smyslem je pomoci rodinám, které mají hmotnou nouzi.

Rukodělné dopoledne nabídne možnost si vyrobit malou pozornost a trénik paměti zase potrápí mozkové závity :-). S programem končíme 16.12., dopoledne malým posezením s výrobou vońavých ozdobiček ze včelího vosku, odpoledne cvičením.

Ve středu 6. ledna  2016 se pak budeme těšit znovu na viděnou!

Příjemné a klidné prožití adventu, třeba i s námi v Klubu přeje
Eva Hejduková

Fotky z aktivit v Komunitním centru Máj najdete také na facebooku Komunitního centra

 
UPLETENÁ RADOST pomůže dětem i rodinám

UPLETENÁ RADOST pomůže dětem i rodinám

Upletená radost je název benefiční akce, kterou jsme s návštěvnicemi pletacích střed "upekly" právě při pletení. Celé to vlastně vzniklo tak, že si ženy, které pletení navštěvovaly, přály dělat něco smysluplného. Nejdříve vznikl nápad s ponožtičkami pro neonatologické oddělení místní nemocnice.

Nápad se uchytil, s oddělením jsme se domluvily na velikosti a ženy pletly a pletly a pletly...... a výsledkem bylo téměř 100 párů předaných pidiponožtiček pro nedonošená miminka.

A protože při pletení se povídá o lecčems, došlo i na to, že jsou děti co nemají na obědy a na školní pomůcky či kroužky, a jestli by se nedalo nějak pomoci... a tak se zrodil nápad. Zkusíme uplést ponožky, čepice, čelenky, šály, uháčkovat ozdoby a vyrobit vánoční dekorace a všechno to prodat a výtěžek věnovat někomu, kdo ho potřebuje. Od slov nebylo daleko k činům, tvoříme už od září a 11. a 12. prosince máme zamluven stánek na Adventních trzích.

A pokud nám ještě chcete pomoci s výrobou čehokoliv, co bude prodejné, budeme moc rádi (rády :-)! Kontakt je níže. Díky!

Eva Hejduková
Ledax o.p.s.
Mobil: 702 008 287
E-mail: eva.hejdukova@ledax.cz

 
"NEJSTE NA TO SAMI".. nejen v listopadu

"NEJSTE NA TO SAMI".. nejen v listopadu

Akce prevetivního i bezpečnostního charakteru se uskuteční v Klubu seniorů v Komunitním centru na sídlišti Máj ve středu 11. a v pátek 20. listopadu 2015.

Témata budou zajímavá a protože prevence není nikdy dost, určitě si je nenechte ujít. Informace najdete také nově na  facebooku Komunitního centra Máj

 
Listopad v Klubu seniorů

Listopad v Klubu seniorů

V listopadu mezi nás - v rámci akce "Nejste na to sami" - zavítá mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner z Krajského ředitelství Policie Jihočeského kraje, aby seniory informoval na co si dát pozor a jaké jsou nejnovější finty "šmejdů" v čase téměř předvánočním. Celá akce "Nejste na to sami" je koncipována v duchu prevence bezpečnosti, ať už přímo ze strany Policie ČR nebo i ze strany poradců Sdružení...

Akci pořádáme ve spolupráci s Magistrátem města České Budějovice, který v pátek 20.11. dopoledne připravil přednášku ze strany Hasičského záchranného sboru. Prostě přijďte, protože "Nejste na to sami"!

Dále si v listopadu můžete přijít vyzkoušet práci z vlnou, poslechnout si přednášku o tom, jak je to s pohybem v seniorském věku, nebo si přijít přímo zacvičit. Chybět nebude ani tradiční rukodělné dopoledne, pletení (nejen) ponožek a třeba trénování paměti.

Přijďte mezi nás a nebuďte doma sami!
Eva Hejduková

Fotky z aktivit v Komunitním centru Máj najdete také na facebooku Komunitního centra

 
Říjen v Klubu seniorů

Říjen v Klubu seniorů

Říjen bude sice o jednu středu kratší - 28.10. je totiž státní svátek, ale i tak nebude o aktivity nouze. V rámci pletení a háčkování, které se koná každou první středu v měsíci, budeme až do prosince roku 2015 vyrábět všemožné výrobky z vlny, případně háčkovat vánoční ozdobičky apod., které potom prodáme na benefičním jarmarku či vánočních trzích. Ve spolupráci s neziskovou organizací Dialog...

Dále se můžete těšit na zajímavé přednášky, potrénovat paměť nebo si přijít vytvořit podtácek pod Váš oblíbený nápoj.

Přijďte mezi nás a nebuďte doma sami!

Eva Hejduková

Fotky z aktivit v Komunitním centru Máj najdete také na facebooku Komunitního centra

 
Oslavte s námi svátek seniorů - 1. října u Komunitního centra Máj

Oslavte s námi svátek seniorů - 1. října u Komunitního centra Máj

Již od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Právě toho dne byl totiž Organizací spojených národů a jejím tehdejším generálním tajemníkem Kofi Annanem vyhlášen rok 1999 Mezinárodním rokem seniorů. Na oslavu svátku seniorů jsme pro Vás připravili zajímavý program, který bude navíc spojený se slavnostním otevřením dalšího Senior Pointu v Českých Budějovicích.

Přijďte s námi oslavit svátek seniorů a slavnostně otevřít Senior Point, který bude umístěn v Komunitním centru na českobudějovickém sídlišti Máj. Těšíme se na Vás!

 

Kontaktní údaje

Senior Point Ledax
Riegrova 51
České Budějovice

Telefon: +420 800 221 022
E-mail: info@ledaxsenior.cz

Ochrana soukromí

Novinky do mailu

Vyrobil FT SunFT Sun