Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím
Fotoface_07

Pomáháme pečujícím

Jste z Kaplice či jejího okolí a pečujete doma o svého blízkého? Potřebujete poradit, popovídat si, nebo se něco nového dozvědět?

Ledax v současné době zahajuje činnost, která je zaměřena na pomoc neformálním pečujícím, tedy pečujícím, kteří doma pečují o svého blízkého. Nabízíme bezplatné poradenství, vzdělávací semináře a přehled dostupných vzdělávacích materiálů a odborné literatury.

 

Poradenství pro pečující

Pokud potřebujete poradit, zavolejte nám na bezplatnou informační linku 800 221 022, a to ve všední dny od 7:30 do 15:30 hodin. Nebo nám napište na e-mail: pomahamepecujicim@ledax.cz.

Od května 2021 se za námi můžeme zastavit v Poradně pro pečující a to vždy první pondělí v měsíci od 9 do 13 hodin. Poradna pro pečující se bude nacházet v prostorách Městského úřadu Kaplice na adrese Linecká 391, v 1. patře. Dejte nám však dopředu vědět, že dorazíte, abychom s Vámi počítali.

Naše poradkyně pro Vás bude v tomto roce přítomna v těchto termínech:

  • 3. května 2021
  • 7. června 2021
  • 12. července 2021 (z důvodu státního svátku  výjimečně druhé pondělí v měsíci)
  • 2. srpna 2021
  • 6. září 2021
  • 4. října 2021
  • 1. listopadu 2021
  • 6. prosince 2021

V červnu (7. června) bude v Poradně pro pečující přítomen také odborný poradce/právník a v září (6. září) zdravotní sestra s letitou praxí. Přijďte se poradit s tím, co Vás trápí, nebo v čem si nejste jisti.

 

Semináře pro pečující

Plánujeme pro Vás 5 seminářů, které budou probíhat v Městské knihovně v Kaplici. Máme pro Vás připravena zajímavá témata i praktické rady a ukázky.

  • 28. května 2021 proběhne první seminář, představíme Vám naši poradkyni, probereme téma duševní hygieny, praktické informace týkající se příspěvku na péči a dalších možností, přivezeme Vám ukázat zdravotnické a kompenzační pomůcky.
  • 24. září 2021 proběhne druhý seminář, témata semináře ještě upřesníme.

Pokud se budete chtít účastnit, kontaktujte nás na tel.: 800 221 022, nebo na e-mailu: pomahamepecujicim@ledax.cz.

Jakmile budeme vědět o průběhu seminářů podrobnější informace, najdete je zde.

 

Informační a vzdělávací materiály a odborná literatura

Máme pro Vás připravenou databázi informačních a vzdělávacích materiálů na téma „neformální pečování“, společně zjistíme, co potřebujete a co by Vám mohlo pomoci. Nabídneme Vám užitečné informace a praktická videa, která Vám pomohou s péčí o Vašeho blízkého.

 

Služby jsou dostupné pro občany s trvalým bydlištěm v těchto městech a obcích: Kaplice, Besednice, Soběnov, Bujanov, Rožmitál na Šumavě, Omlenice, Střítež, Netřebice, Věžovatá Pláně, Přídolí, Zvíkov, Zubčice, Mirkovice, Velešín, Dolní Třebonín, Římov, Mokrý Lom, Komařice, Střížov, Doudleby, Heřmaň, Plav, Nová Ves, Nedabyle, Vidov, Heřmaň, Doubravice, Roudné.

Pokud nebydlíte v těchto obcích, určitě se nám ozvěte, rádi Vám poradíme a najdeme řešení.

 

Kontakt:

Telefon.: 800 221 022
E-mail: pomahamepecujicim@ledax.cz
 
 

                           

Kontaktní údaje

Senior Point Ledax
Riegrova 51
České Budějovice

Telefon: +420 800 221 022
E-mail: info@ledaxsenior.cz

Ochrana soukromí

Novinky do mailu

Vyrobil FT SunFT Sun